A Miskolci Görögkatolikus Cigány Szakkollégium szervezésében a hétvégén került sor a kollégium záró konferenciája, amelyben a TÁMOP projektbe fektetett munka sikerességeit és eredményeit mutatták be.
„Ha a célt tudjuk, már csak az egymás utáni lépésekre kell ügyelnünk.”
Szent-Gály Kata
Szakkollégiumunk életében most elérkezett egy határidő. 2015. október 16. és 17. között a Miskolci Görögkatolikus Cigány Szakkollégium szervezésében megrendezésre került kollégiumunk záró konferenciája, amelyben a TÁMOP-4.1.1D-12/2/KONV-2012-0005 azonosítószámú projektbe fektetett munka sikerességeit és eredményeit mutattuk be és zártuk le.
A két napos rendezvénynek az újonnan épült, színvonalas Avalon Park adott helyszínt. Az első napon a protokolláris köszöntések keretei között hallhattuk kollégiumunk igazgatójának, Makkai László Atyának, Főtisztelendő Dr. Orosz Atanáz Püspök Atyának, illetve Czibere Károly, az EMMI Szociális Ügyekért és Társadalmi Felzárkózásért Felelős Államtitkársága államtitkárának nyitóbeszédeit. Majd kollégistáink gondolatait az elmúlt évek tapasztalatait Glonczi Gyula fogalmazta meg. Szilágyi Eszter, a projekt vezetője is feltárta előttünk munkájuk nehézségeit, illetve kifejezte örömét, ami annak volt köszönhető, hogy a projekt kezdete óta a szakkollégium, a kollégisták, a munkatársak mind látványos fejlődésen mentek át, amelynek reményeink szerint még nincs vége. Szintén ezen a napon került sor arra, hogy szakkollégiumunk ünnepélyes keretek között együttműködési megállapodást kötött a nyíregyházi Szent Atanáz Hittudományi Főiskolával illetve az egri Eszterházy Károly Főiskolával is, bízzunk a megállapodások sikerességében. A következő nap sem maradhattak el a nyitóbeszédek többek között megosztotta velünk gondolatait Langerné Victor Katalin - EMMI TFFÁ helyettes államtitkára – illetve Laborczi Géza - KRSZH elnök is, sok jó kívánsággal és ígéretekkel lettünk gazdagabbak. A következőekben a Semmelweis Egyetem munkatársai kaptak szót, Lukács Ágnes, és Szabó Tünde az elmúlt években együtt dolgoztak kollégistáinkkal, az előadók munkája alapján például megismerhettük kollégiumunk belső kapcsolati hálózatát is.
Majd témánál maradtunk, a következő előadó Nótin Ágnes volt, aki szintén a velünk folytatott munkáját prezentálta a cigány/roma - magyar identitás pszichológiai vetületét mutatta be szakkollégiumunk hallgatóinál. Majd az utolsó előadónként Nagy Pál történész Úr, igazán érdekes előadását hallgathattuk meg a cigányság történelmével kapcsolatban.
Ezt követően fórumbeszélgetés következett, majd egy közös ebéddel zártuk a napot. Tartalmas két napot tudhatunk magunk mögött, igazán kellemes érzés volt hallgatni, hogy mennyire megéri munkát fektetni valamibe, jó érzéssel tölt el minket, hogy egy ilyen jól sikerült projekt részesei lehetünk. Köszönjük a fenntartóknak illetve minden munkatársnak, akik lelkiismeretesen végzik munkájukat!
A program a TÁMOP-4.1.1.D-12/2/KONV-2012-0005 azonosítószámú projekt keretében valósult meg.