Szeptember 23-án tartották az Országos Görögkatolikus Búcsút Szentkúton. A zarándoklatba bekapcsolódott a Miskolci Egyházmegye több parókiája is.
Mátraverebély-Szentkúton a görögkatolikus zarándokokat egy ferences testvér fogadta, köszöntötte és a jó Isten áldását kérte rájuk.
Délelőtt egy előadást hallgathattak meg dr. Papp Miklós atyától. Arra próbálta ráirányítani a figyelmet, hogy milyen fontos üzenete lehet ma számunkra Szent Lászlónak. Elsősorban a bátorságra kívánt utalni, hogy merjünk megtenni olyan dolgokat is, amit esetleg eddig nem. Akár családot vállalni, vagy új vállalkozásba kezdeni. Szent László kapcsán kiváló alkalom, hogy felidézzük: a magyar történelemben vannak olyan keresztény szentek, akikből meríthet a mai keresztény bátorságot, vállalkozó szellemet, kockázatvállalást. Szent László bátran belefogott egy hatalmas közösség vezetésébe: hatalmassá vált a magyar, lengyel, horvát népek közössége, s merész vállalkozás volt annak vezetése. A bátorság erénye azért kell, mert sok az életünkben a félelem, a kockázat, az aggódás. Félünk a családalapítástól, a párválasztás buktatóitól, a hamis kapcsolatok kemény kezelésétől. Olykor nem merünk belevágni egy vállalkozásba, félünk a kockázattól, nem merjük elfogadni a felelősség magasabb szintjét, a vezető pozíciót. Krisztus szeretete sürget minket. Rázzuk meg magunkat, szívjuk magunkba a szeretet ezen oldalát is. Keressük, hogy Szent László bátorsága vajon hogyan akar érvényesülni a mi életvezetésünkben is!
A szombati Szent Liturgiát dr. Jaczkó Sándor helynök atya vezette. Prédikációjában arra hívott mindenkit, hogy ezen a zarándoklaton foganjon meg szívünkben az a hang, ami közelebb visz minket Krisztushoz. Hiszen ezen a szép őszi napon görögkatolikus egyházunk ünnepi naptárjában Keresztelő Szent János foganásának emlékezete van. Az elhangzott prófécia nem egyszerűen egy meddő asszony vélt vagy valós testi-lelki szégyenének eltörlését vagy egy gyermek örvendetes születését jövendöli meg, ami önmagában is nehezen felfogható, sőt magyarázható esemény. A döbbenet az, hogy az Isten az idős házaspár gyötrelmének esszenciáját formálja át az Ő Egyszülött fiának előhírnökévé, azzal a feladattal, hogy „a népet előkészítse az Úrnak.” A keleti egyházunk ikonjain ezért olvashatjuk Keresztelő Szent János alakja fölött, hogy "Előfutár, Előhírnök", aki a nyomorúságból való szabadulást hirdető Messiás érkezését hirdeti az Ószövetség népének. A Keresztelő, aki a fényben született, előtte jár és utat készít annak, aki az évkör legsötétebb pontján születik, mondván, hogy „Ő az, aki utánam jő, de előttem lett, mert előbb volt nálamnál.” Mint mondta: váljunk nyitottá az Élet befogadására és átadására is Keresztelő Szent János közbenjárására.
A Szent Liturgia után megtartották a körmenetet, majd egy kis pihenés, nézelődés után közösen elimádkozták a Parakliszt a Kegytemplomban, és Isten áldásával indultak haza a zarándokok.